Pondělí 20. září 2021, svátek má Oleg
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 20. září 2021 Oleg

Zbývá ještě nějaký důvod k očkování většiny populace?

15. 09. 2021 19:08:20
Tím myslím samozřejmě zdravotní důvod, nikoli to, že vakcíny již byly objednané a je nutné je nějak upotřebit. V poslední době publikovaná data totiž ještě více nabourala názor o možném získání tzv. kolektivní imunity.

Snaha vlády a jejich podporovatelů z řad tzv. parlamentní demokratické opozice naočkovat minimálně 70 % obyvatel včetně dětí už tak značně připomíná mánii. I proto je možná nyní dobrý čas k tomu, abychom si připomněli aktuální fakta.

1. Očkování má chránit proti těžkému průběhu nemoci, nikoli před nakažením nebo onemocněním. Očkovaný proti covidu tedy sám nezískává imunitu, avšak při naočkování 70 % populace by se tzv. kolektivní imunita získat měla... Tedy podle názoru určitých odborníků. Jiní odborníci a vlády jiných států se tohoto iluzivního cíle vzdali a postupně ruší opatření omezující svobodný život občanů.

Izrael s proočkovaností proti covidu cca 90 % v populaci nad 18 let hlásí v posledním měsíci vysoké počty nakažených i hospitalizovaných. Izraelský premiér, velký podporovatel vakcinace, prohlásil: „Nejohroženější jsou paradoxně ti po dvou vakcínách“... Více než milión občanů tam byl očkován už třetí dávkou a vážně se uvažuje o čtvrté... K dosažení kolektivní imunity tam tedy zatím zjevně nedošlo...

2. Očkovaní jsou nyní v podstatě ve stejné míře přenašeči covidu stejně jako ti neočkovaní. To jednoznačně platí s nástupem nových agresivnějších mutací (delta atd.). V ČR se však přesto mají povinnost se testovat pouze neočkovaní... To celkem jasně ukazuje, že naší vládě zcela jistě nejde o zdraví obyvatel nebo snad o omezení šíření viru. Šikana neočkovaných, kteří se na rozdíl od očkovaných musí stále testovat, je tedy zjevně pouze „marketingovým prostředkem“ na podporu aplikace zakoupených vakcín „za každou cenu“. Proč vláda a většina parlamentu má na tom takový zájem se můžeme jen dohadovat...

3. Všechny dosud používané vakcíny proti covidu jsou bohužel pouze ve fázi klinické studie a každý, kdo se pro očkování rozhodne, se stává pokusným subjektem této klinické studie. Po očkování nejsou nijak vzácné nejrůznější vedlejší účinky, někteří lidé na následky očkování proti covidu zemřeli. Navíc zatím jsou dokumentovány pouze okamžité vedlejší účinky, nikdo zatím nemůže vědět, jaké zdravotní problémy se projeví u očkovaných za pět či deset let... Snaha vpravit takovouto neprověřenou látku například i do mladých lidí, dětí a těhotných žen se v těchto souvislostech jeví jako něco absolutně odporného...

Ze strany našeho státu každopádně přetrvává jasné doporučení: očkovat pokud možno všechny! A opírá se o názory svých odborníků. Avšak už jejich „tanec“ okolo protilátek jim však důvěry rozhodně nepřidává. Připomeňme si některá jejich hojně prezentovaná tvrzení:

„Protilátky v krvi neznamenají, že má člověk imunitu“ (náměstkyně ministerstva zdravotnictví Vašáková). Tím řečeno: Výše hladiny protilátek není důležitá...

„Očkování je důležité proto, že po něm člověk získá vyšší hladinu protilátek, než po prodělané nemoci“ (Oficiální web ministerstva zdravotnictví). Tím řečeno: Výše hladiny protilátek tedy je důležitá...

„Není možné uznat protilátky v krvi jako stejnou ochranu jako v případě očkování, protože se odborníci zatím neshodli na její dostatečné hladině“ (ministr Vojtěch). Tím řečeno: Není jasné, jaká hladina protilátek znamená imunitu.

Očkovaný občan je uznáván jako bezinfekční (pravidla ministerstva zdravotnictví). Tím řečeno: Hladina protilátek tedy vlastně není důležitá pro získání imunity (protilátky po očkování se totiž nezjišťují, ačkoliv jejich hladina je individuální a postupem času klesá).

Občan do tří měsíců po prodělané nemoci je uznáván jako bezinfekční (pravidla ministerstva zdravotnictví). Důvod? To nebylo nikdy ministerstvem vysvětleno, ale jediný možný důvod snad je ten, že po prodělané nemoci má občan protilátky... Nebo někoho napadá jiný důvod? Že by tedy protilátky po prodělané nemoci byly přece jen z hlediska lidské imunity důležité?

Přesto podle doporučení vládních odborníků je zbytečné si před očkováním hladinu protilátek zjišťovat. Pokud tedy zrovna nejde o dceru premiéra. V tom případě totiž jejich vysoká hladina kupodivu naopak znamená doporučení se neočkovat...

Zdroj pro tvrzení „nákazu mohou v podstatě stejnou měrou přenášet jak neočkovaní, tak očkovaní“ a „očkovaným lidem účinnost vakcín v čase klesá“.

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/koronavirus-pocet-nakazenych-pripady-hospitalizace-ockovani.A210830_122038_domaci_misl

Navzdory čtvrté vlně a novým mutacím zůstává 11 % Izraelců nad osmnáct let nenaočkovaných a tři čtvrtiny z nich podle průzkumů vakcinaci neplánuje. Většina ji nechce, protože nejsou známy její dlouhodobé účinky, a ostatní nevěří, že je efektivní.

https://neviditelnypes.lidovky.cz/zahranici/izrael-treti-davka-uz-i-pro-ctyricatniky.A210824_164103_p_zahranici_wag

Autor: Miloslav Jeřábek | středa 15.9.2021 19:08 | karma článku: 34.32 | přečteno: 1076x

Další články blogera

Miloslav Jeřábek

Velezrada Babiše a Vojtěcha?

Je veřejným tajemstvím, že prostřednictvím ministerstva zdravotnictví nás ovládá jakýsi rozpuštěný - nerozpuštěný MeSES, tedy skupinka nikým nezvolených osob, která se prohlásila za největší odborníky na covid.

8.9.2021 v 18:09 | Karma článku: 28.92 | Přečteno: 704 | Diskuse

Miloslav Jeřábek

Děti zase jako rukojmí

Každá diktatura s chutí zneužívá děti ke zlomení dospělých. Platí to beze zbytku i dnes. Neočkované děti, jejichž rodiče odmítnou nesmyslné testování ve školách, mají být šikanovány a vyloučeny z třídních kolektivů.

1.9.2021 v 16:31 | Karma článku: 30.45 | Přečteno: 595 | Diskuse

Miloslav Jeřábek

Šikana části spoluobčanů se stupňuje

Od července neočkovaní spoluobčané musí mít platný test na covid z certifikované laboratoře, pokud chtějí sportovat v hale nebo jíst v restauraci. Od září si za právo sportovat v hale nebo jist v restauraci mají dokonce platit.

6.8.2021 v 17:26 | Karma článku: 34.85 | Přečteno: 919 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Michal Konečný

Čestná stráž.

5. března 1953 zemřel Stalin. Když to politbyro v Moskvě přestalo tajit, zpráva se rozšířila rychlostí blesku až do Litoměřic. Na škole visel černý prapor a jedna soudružka učitelka přišla do školy v černém. Fakt nekecám!

20.9.2021 v 21:20 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 29 | Diskuse

Jaroslav Herda

Stacionář ve Sněmovní ulici.

Kdo nemá „papíry na hlavu“, přestože cítí, že by je mít měl nebo je mu upřímně doporučováno někým důvěryhodným, aby vyhledal pomoc, může mít oprávněné obavy z nepříjemné změny ve svém životě.

20.9.2021 v 18:26 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 87 |

Karel Trčálek

Totální krach dnů NATO v Ostravě

V Afghánistánu zanechalo NATO zbraně a techniku za 85 mld. Tak vypadá dohoda o příměří? Ať z nás nedělají za této situace naprosté idioty!

20.9.2021 v 17:00 | Karma článku: 14.64 | Přečteno: 415 | Diskuse

Ladislav Větvička

Krach dnu NATO v Ostravě

Na vojenskem letišťu O-Mošnov proběhla režimem protěžovana akce Dny NATO. Jak řikaju moji židovšti kamoši, je to tak trochu chucpe, robit přehlidku par dnu pote, co NATO utrpělo slavny vyprask v Kabulu.

20.9.2021 v 11:11 | Karma článku: 42.31 | Přečteno: 2706 | Diskuse

Vladimíra Bošková

Dánsko bez roušky, bez pasu

Jak se občanům žije bez restrikcí? Virus nelze vymýtit vakcínami, říkají odborníci. V srpnu se nakazilo 20 % plně očkovaných, ale nemocnice nejsou zatížené.

20.9.2021 v 11:09 | Karma článku: 20.78 | Přečteno: 360 | Diskuse
Počet článků 24 Celková karma 32.78 Průměrná čtenost 906

Jsem běžný občan, možná jen o trochu aktivnější a zvídavější, než bývá zvykem. Sportovec, příležitostný cestovatel a fanda všech prima lidí.

 

Aktuální citát:

Má-li zlo triumfovat, potřebuje jediné: Aby slušní lidé nedělali nic.

Edmunt Burke (1729 – 1797)

 

www.zdraveforum.cz

Najdete na iDNES.cz